Ο όμιλος της Τσέλσι

Ανατροπή εντός έδρας και επίδειξη δύναμης από τη Λεβερκούζεν που πανηγύρισε τη νίκη κόντρα στη Βαλένθια μετατρέποντας το εις βάρος της 1-0 στο ημίχρονο σε 2-1 υπέρ της.

Τέσσερα λεπτά έφταναν στην Λεβερκούζεν για να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ και να γυρίσει το παιχνίδι κόντρα στην Βαλένθια. Οι Ισπανοί βρέθηκαν στην θέση του οδηγού στο 24’ με πλασέ του Ζόνας, ενώ αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη αρχικά ο Σούρλε έφερε το παιχνίδι στα ίσια, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σαμ έκανε το 2-1.

Συνθέσεις Ομάδων

Λεβερκούζεν:Λένο, Ρέινταρτζ, Τόπρακ, Κάντλετς, Κάστρο, Ρόφλες, Μπέντερ, Μπάλακ, Σαμ, Σούρλε, Κίσλινκ

Βαλένθια:Άλβες, Ραμί, Άλμπα, Ρουίθ, Ματιέ, Μίγκελ, Αλμπέλδα, Μπανέγκα, Ερνάντεζ, Ζόνας, Σολδάδο