Κράτησε όρθια τη Νόριτς ο Μέρφι

Ακόμα μια σεζόν πέρασε και η Ίπσουϊτς δεν κατάφερε να πάρει νίκη επί της Νόριτς στο East Anglian Derby! Τα «καναρίνια» κρατήθηκαν όρθια, χάρη σε γκολ του Μέρφι για το τελικό 1-1 στο «Carrow Road».

Έπειτα από το μεταξύ τους 1-1 στον πρώτο γύρο, το δεύτερο φετινό ντέρμπι μίσους ολοκληρώθηκε κι αυτό στην ισοπαλία με το ίδιο σκορ.

Ο Ζόνας Κνάντσεν ήταν αυτός που έβαλε μπροστά στο σκορ την Ίπσουϊτς στο 63ο λεπτό με κεφαλιά, για να έρθει η απάντηση μόλις έξι λεπτά αργότερα από τον Τζέικομπ Μέρφι που από κοντινή απόσταση δεν δυσκολεύθηκε να διαμορφώσει το αποτέλεσμα ενός ακόμα ντέρμπι ανάμεσα στους δύο συλλόγους.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι «tractor boys» δεν έχουν πάρει νίκη σε αυτή τη «μάχη», από το 2009!