Δεν μπόρεσαν να βγουν Ευρώπη οι φοιτητές!

Την ήττα με σκορ 1-0 από την Bangor City γνώρισαν οι φοιτητές του Cardiff Metropolitan University και είδαν να «σβήνουν» τα όνειρά του για έξοδο στο Γιουρόπα Λιγκ της νέας σεζόν.

Τελικά το «παραμύθι» των φοιτητών είχε… δράκο!

Η ποδοσφαιρική ομάδα του πανεπιστημίου του Κάρντιφ κατάφερε να φτάσει έως τον τελικό των πλέι οφ του Ουαλικού πρωταθλήματος, όμως η ιστορία της δεν είχε… happy end καθώς δεν μπόρεσε να εξασφαλίσει μια θέση στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις της επόμενης χρονιάς.

Η Bangor City πήρε τη νίκη (1-0) με το γκολ του Ρίτενμπεργκ στο 31ο λεπτό και η ερχόμενη αγωνιστική περίοδος θα την βρει στο Γιουρόπα Λιγκ. Με αυτόν τον τρόπο στέρησε στους φοιτητές του Κάρντιφ την ευκαιρία να γίνουν η πρώτη ομάδα μαθητών που θα εκπροσωπήσουν ένα βρετανικό έθνος στην ιστορία των ευρωπαϊκών διοργανώσεων!