Λιγκ Τρόφι: Ρόουντς και πέναλτι

Η Χάντερσφιλντ είχε τον Ρόουντς που με δύο προσωπικά του γκολ της έδωσε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Λιγκ Τρόφι, ενώ οι Έξετερ και Μπρέντφορντ τα κατάφεραν στη διαδικασία των πέναλτι.

Μπρίστολ Ρόβερς – Έξετερ 2-2

Τρία γκολ πέτυχε η Μπρίστολ κι όμως έχασε την πρόκριση στα πέναλτι. Ο Χόσκινς άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 20’ και ο συμπαίκτης του, Άντονι, με αυτογκόλ ισοφάρισε στο 65ο λεπτό. Ο Σγουόλοου Στο 78’ έβαλε την Μπρίστολ και πάλι μπροστά στο σκορ όμως ένα λεπτό πριν τη λήξη ήρθε η ψυχρολουσία με την ισοφάριση από τον Χάρλεϊ. Στα πέναλτι η Έξετερ ήταν αλάνθαστη και επικράτησε με 5-4.

Μπρέντφορντ – Τσάρλτον 0-0

Ρεσιτάλ αστοχίας για την Τσάρλτον στα πέναλτι μετά από ένα άνοστο 0-0 στην κανονική διάρκεια του αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν με ένα εντυπωσιακό 0/3 στα πέναλτι και τελικά ηττήθηκαν με 3-1.

Τρανμίρ – Χάντερσφιλντ 0-2

Ένα γκολ του Τζόρνταν Ρόουντς σε κάθε ημίχρονο (18’, 67’) ήταν αρκετό για να χαρίσει την πρόκριση στην Χάντερσφιλντ με 2-0.