Συνεχίζει το σερί του στη Σέλτικ ο Γιακουμάκης – 13ο ματς που σκοράρει και μένει αήττητος! (vid)

Τη νίκη της Σέλτικ επί της Χαρτς (2-0) «σφράγισε» ο Γιώργος Γιακουμάκης, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στο 74ο λεπτό, σκόραρε 20 λεπτά αργότερα και παρέμεινε αήττητος όταν βρίσκει δίχτυα, για 13ο παιχνίδι.

Πριν από μερικές ημέρες, γράφτηκε από τον έγκριτο δημοσιογράφο, Fabrizio Romano, πως ο Γιώργος Γιακουμάκης απασχολεί συλλόγους της Premier League και αισίως, ο Έλληνας επιθετικός, φρόντισε να αποδείξει τον λόγο.

Πέρασε ως αλλαγή στο ματς της Σέλτικ με τη Χαρτς, με την ομάδα του να προηγείται με 1-0, σκόραρε στο 94ο λεπτό και με το 2ο γκολ του στην σεζόν, «σφράγισε» το 4Χ4 της ομάδας του Ποστέκογλου, στο ξεκίνημα της Scottish Premier League!

Όσον αφορά το εντυπωσιακό της υπόθεσης, ο Γιακουμάκης βρήκε δίχτυα για 13η σερί φορά και δεν ηττήθηκε! Απολογισμός; Δώδεκα νικηφόρα ματς και μόλις μία ισοπαλία, στο 1-1 της Σέλτικ με τη Νταντί Γιουνάιτεντ!