Ξανά... fun to watch η Λίβερπουλ, αλλά τα αμυντικά κενά τιμωρούνται! (vids)

Η Λίβερπουλ ολοκλήρωσε την προετοιμασία της με τριάρα (3-1) επί της Ντάρμσταντ στο Πρέστον, όμως γι' ακόμα μια φορά οι απροσεξιες στην άμυνα κόστισαν, έστω κι αν το θετικό αποτέλεσμα δεν διέτρεξε... κίνδυνο.

Στο 5ο λεπτό από κοντινή απόσταση μένα από προσπάθεια του Φαν Ντάικ, ο Σαλάχ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 και τρία λεπτά αργότερα έκλεψε κι ετοίμασε το γκολ στον Ζότα για να διευρύνουν το προβάδισμά τους οι «κόκκινοι».

Το τρελό 10λεπτο συνεχίστηκε με τον Ματίας Χόνσακ να εκμεταλλεύεται τεράστιο κενό στα μετόπισθεν της Λίβερπουλ για να μειώσει.

Ο Κλοπ κράτησε τους αρχικούς τους «11» για περίπου 60 λεπτά, ο Σόμποσλαϊ στο 59' σέρβιρε για το μαγικό τακουνάκι του Ντίας και το 3-1, για να έρθουν έπειτα οι αρκετές αλλαγές και το σκορ να μείνει εκεί...