Μόισες Καϊσέδο, είσαι σίγουρα… εσύ; Νέο λάθος, κακό κοντρόλ και προβάδισμα για τη Φόρεστ! (vid)

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο εκκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο «Στάμφορντ Μπριτζ» η Νότιγχαμ Φόρεστ, η οποία προηγείται με 1-0 της Τσέλσι, σε ένα γκολ που ξεκινά ξανά από λάθος του Μόισες Καϊσέδο.

Είναι φανερό πως ο Μόισες Καϊσέδο δεν διανύει την καλύτερή του περίοδο στην Τσέλσι, με τον ακριβότερο ποδοσφαιριστή στη Βρετανία, να κάνει και άλλο λάθος, το οποίο οδήγησε σε γκολ για τους Λονδρέζους.

Μετά το αρνητικό του ντεμπούτο στη Γουέστ Χαμ και το πέναλτι που έκανε στο φινάλε, έρχεται η στιγμή του 48ου λεπτού απέναντι στη Νότιγχαμ Φόρεστ. Κάνει κακό κοντρόλ, χωρίς να πιέζεται, χάνει την μπάλα, και οι «κόκκινοι» με μία κάθετη πάσα και ένα άψογο πλασέ του Ελάνγκα, προηγούνται στο «Στάμφορντ Μπριτζ»!