Η στιγμή… καριέρας του Ράις, η «έκρηξη» στο Βόρειο Λονδίνο και το σπριντ του Ζιντσένκο! (vids)

Απίθανες στιγμές στο «Έμιρεϊτς» στο 95ο λεπτό, με τον Ντέκλαν Ράις να κάνει το 2-1 απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και το Βόρειο Λονδίνο να παίρνει… φωτιά. Τρομερές εικόνες, πανηγύρισαν με τον κόσμο οι παίκτες της Άρσεναλ, έκανε σαν τρελός ο Ζιντσένκο!

Μία πολύ σπουδαία νίκη για βαθμολογικούς και ψυχολογικούς λόγους πανηγύρισε η Άρσεναλ απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με τους «κανονιέρηδες» να επικρατούν με 3-1, παρότι το ματς βρισκόταν στην… ισοπαλία, τρία λεπτά πριν από τη συμπλήρωση του έξτρα χρόνου.

Ο Σάκα εκτέλεσε κόρνερ, ο Τζόνι Έβανς «τραβιόταν» διαρκώς με τον Γκάμπριελ και ο Ντέκλαν Ράις σούταρε για τη… νίκη, προκαλώντας «έκρηξη» στο «Έμιρεϊτς».

Ακολούθησαν τροπικές σκηνές, με τους Λονδρέζους να πανηγυρίζουν με τον κόσμο και τον Ζιντσένκο να κάνει σπριντ για να πανηγυρίσει με την ομάδα του.