Η ευκαιρία της Λούτον; Ο Μπισούμα έκανε «θέατρο», η Τότεναμ μένει με 10 παίκτες!

Απίθανη εξέλιξη στο φινάλε του πρώτου μέρους στην αναμέτρηση της Λούτον με την Τότεναμ, με τον Ίβες Μπισούμα να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα!

Σε ποιον να το πεις και ποιος να το πιστέψει. Η Τότεναμ πίεζε, είχε τρεις κλασσικές ευκαιρίες μέχρι και το 7ο λεπτό, ο Ριτσάρλισον αστόχησε σε δύο από αυτές και το 0-0 διατηρήθηκε με τη Λούτον, μέχρι και το φινάλε του πρώτου μέρους.

Με μία σημαντική λεπτομέρεια. Η Λούτον παίζει πλέον με παίκτη περισσότερο, καθώς ο Μπισούμα αποβλήθηκε στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

«Βούτηξε» για να πάρει φάουλ, ο διαιτητής έκρινε πως η πτώση του είναι με πρόθεση να τον ξεγελάσει, τον τιμώρησε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και οι φιλοξενούμενοι συνεχίζουν με παίκτη λιγότερο!