Παράπονα της Λίβερπουλ για το γκολ που άλλαξε το ματς: Το χέρι που ζήτησε ο Φαν Ντάικ και ο VAR είπε «όχι»! (vid)

Υπάρχει χέρι τελικά; Ή όλα βαίνουν καλώς και η Λούτον σκοράρει απέναντι στη Λίβερπουλ δικαίως, με τον VAR ορθώς να μην παρεμβαίνει; O κάθε ένας έχει την άποψή του. Αυτό συνέβη πάντως στο 80ο λεπτό…

Σε μία τεράστια νίκη σε βάρος της Λίβερπουλ πλησίασε η Λούτον, όμως ο Λουίς Ντίας δεν το επέτρεψε. Ποια ήταν όμως η στιγμή που θα μπορούσε να κρίνει την συνάντηση, αν δεν ισοφάριζε ο Κολομβιανός;

Όλα ξεκίνησαν από ένα κόρνερ που είχαν κερδίσει οι φιλοξενούμενοι, στο 80ο λεπτό του παιχνιδιού, με το σκορ στο 0-0. Ο Αλεξάντερ Άρνολντ το εκτέλεσε, ο Φαν Ντάικ πήρε την κεφαλιά και η μπάλα σταμάτησε στο χέρι του Μπάρκλεϊ.

Δεν καταλογίστηκε κάτι και η Λούτον επιχείρησε να «χτυπήσει» στην κόντρα επίθεση. Ο Τσονγκ σκόραρε και η Λίβερπουλ μοιάζει έξαλλη από την εν λόγω απόφαση του VAR να μην παρέμβει.