Η στιγμή που ο Άρνολντ προκαλεί έκρηξη στο «Άνφιλντ» και ο… τρελός Νούνιες στην αγκαλιά του Κλοπ! (vid)

Ξέσπασμα, ιαχές, ενθουσιασμός, νίκη δίχως… προηγούμενο. Απίθανη Λίβερπουλ απέναντι στη Φούλαμ και τεράστιο τρίποντο, με ήρωα τον Αλεξάντερ Άρνολντ. Δείτε τη στιγμή που έκρινε το ματς και εν συνεχεία, τον απίθανο Ντάργουιν Νούνιες και την αντίδρασή του!

Είναι επική νίκη της Λίβερπουλ και πιθανώς, θα κάνει αρκετό καιρό να λησμονηθεί. Τρομερή ανατροπή, μεγάλο τρίποντο, σε ένα ματς με τη Φούλαμ, πολύ πιο δύσκολο από ό,τι και η ίδια πιθανώς θα θεωρούσε.

Στο 87ο λεπτό έχανε με 3-2, ο Έντο ισοφάρισε με υπέροχο σουτ, αλλά η στιγμή του ματς, αυτή που προκάλεσε το απόλυτο ξέσπασμα στο «Άνφιλντ», έλαβε χώρα στο 89ο λεπτό.

Εκεί που ο Νούνιες γύρισε την μπάλα στο πέναλτι, ο Τσιμίκας διεκδίκησε την κεφαλιά και ο Αλεξάντερ Άρνολντ έπιασε ένα δυνατό σουτ, που πέρασε από πολλά σώματα και νίκησε τον Λένο.

Δεν το πίστευε κανείς, τρελάθηκαν άπαντες, πήγε στον κόσμο ο σκόρερ και στον Γιούργκεν Κλοπ ο Ντάργουιν Νούνιες, για να τον πάρει αγκαλιά, μαζί με τον Ντομινίκ Σόμποσλαϊ!