Είδατε την αντίδραση του Άρνολντ στο γκολ του Μακ Άλιστερ; «Έμεινε» ο αρχηγός! (vid)

Μπορεί κι εκείνος μερικά λεπτά νωρίτερα να είχε σκοράρει με απίθανη εκτέλεση φάουλ, όμως, ο Τρεντ Αλεξάντερ – Άρνολντ δεν μπορούσε να πιστέψει αυτό που έβαλε ο Αλέξις Μακ Άλιστερ κόντρα στη Φούλαμ!

Διαγωνισμός... ωραίων γκολ στο «Άνφιλντ» το απόγευμα της Κυριακής σε ένα ματς που το «σπίτι» της ομάδας του Κλοπ επιβεβαίωσε ότι εκεί υπάρχει ένας άγραφος νόμος. Αυτός που λέει πως υπάρχουν μέρες κατά τις οποίες η μπάλα... μαγνητίζεται στα αντίπαλα δίχτυα, ακόμα και στις πιο δύσκολες στιγμές.

Κάπως έτσι συνέβη κόντρα στη Φούλαμ, όταν όλο το παιχνίδι γύρισε υπέρ των «κόκκινων» που σκόραραν στο 87' και το 88' για την απίστευτη νίκη με το τελικό 4-3.

Ο Αλέξις Μακ Άλιστερ στο πρώτο ημίχρονο είχε πετύχει το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα της Λίβερπουλ στην Πρέμιερ Λιγκ και το έκανε με τρόπο που αναμφίβολα το καθιστά υποψήφιο για γκολ της χρονιάς. Και ο Άρνολντ, ούτε να τρέξει να το χαρεί μαζί του δεν μπορούσε, αφού «έμεινε» να προσπαθεί να καταλάβει τι είχαν αντικρίσει τα μάτια του!