Αδιανόητη χαμένη ευκαιρία του Βελγίου: Ο Χάνσκο την απόκρουση του… EURO 2024! (vid)

Απίθανη χαμένη ευκαιρία για το Βέλγιο, αδιανόητο σώσιμο πάνω στην γραμμή από τον Χάνσκο, για να διατηρήσει το 1-0 της Σλοβακίας!

Πιέζει πολύ το Βέλγιο, τα δίνει όλα για να φτάσει στην ισοφάριση απέναντι στην Σλοβακία και η μεγαλύτερή του στιγμή έμελλε να λάβει χώρα στο 62ο λεπτό.

Μία ατομική προσπάθεια των τυπικά γηπεδούχων είχε ως συνέπεια να φτάσει η μπάλα στον Μπακαγιόκο, που είχε περάσει ως αλλαγή στο ημίχρονο. Αυτός πλάσαρε, ο γκολκίπερ ήταν εξουδετερωμένος, αλλά ο Χάνσκο έβγαλε την μπάλα πάνω στην γραμμή.

Το 1-0 διατηρήθηκε, ο Χάσκο τραυματίστηκε και το μομέντουμ διεκόπη, με τους Βέλγους να είναι έξαλλοι και τον Τεντέσκο να διαμαρτύρεται έντονα!