Η απαράδεκτη και... σοκαριστικά αμυντική στάση της Αγγλίας μέχρι το γκολ των Δανών (pic)

Προφανώς έπαιξε ρόλο και η αντίδραση που έβγαλε η Δανία μετά το τέρμα του Κέιν, ωστόσο, οι Άγγλοι υποχώρησαν αδιανόητα πολύ μετά το προβάδισμα που απέκτησαν και το γράφημα με την τοποθέτησή τους προκαλεί πραγματικά... σοκ για τα «τρία λιοντάρια».

Η Δανία μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 18ο λεπτό του ματς, το απόγευμα της Πέμπτης, παρ' όλα αυτά, έβγαλε απίθανη αντίδραση. Αυτό που ζητούν όλοι οι προπονητές. Και οι παίκτες του Χιούλμαντ το πέτυχαν στο 100%.

Στα 15 λεπτά που μεσολάβησαν ανάμεσα στο 1-0 και το 1-1, οι Σκανδιναβοί κυριάρχησαν και έψαξαν την απάντηση στην κατάσταση που είχε διαμορφωθεί εις βάρος τους. Και αυτό που έκαναν οι Άγγλοι για να επενδύσουν στο αβαντάζ τους, ήταν... να μείνουν όλοι πίσω. Ή και να μη μπορούν να βγουν απ' τα καρέ τους με το παιχνίδι που έκανε η Δανία.