Με την Ουκρανία, με το πάθος τους, με τον κόσμο τους: Εκπληκτικές στιγμές, τεράστια ανατροπή, όμιλος… θανάτου! (vid)

Τεράστια ανατροπή για τους Ουκρανούς απέναντι στην Σλοβακία, κάνουν «θρίλερ» τον 5ο όμιλό, με το υπέρ τους 2-1! Αλλά η κορυφαία στιγμή της συνάντησης, ήρθε στο νικητήριο γκολ του Γιάρεμτσουκ. Εκπληκτικές αντιδράσεις, ένας πάγκος στο…. γήπεδο και «χαμός» από τους φίλους της ομάδας του Ζιντσένκο!

Μία μεγάλη ανατροπή απέναντι στην Σλοβακία πραγματοποίησε και εν τέλει, πανηγύρισε η Ουκρανία, με άπαντες να «ξεσπούν» και όλον τον πάγκο να μπαίνει στο γήπεδο, τόσο στο φινάλε, όσο και όταν διαμορφώθηκε το 2-1, στο 80ο λεπτό.

Ήταν ανώτερη στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ρεμπρόφ και δικαιώθηκε πλήρως. Ισοφάρισε με τον Σαπαρένκο και εν συνεχεία, ο εν λόγω ποδοσφαιριστής βρήκε στην πλάτη της άμυνας των τυπικά γηπεδούχων τον Γιάρεμτσουκ.

Κατέβασε άψογα ο τελευταίος, νίκησε τον Ντουμπράβκα και το 2-1 στο 80’ ήταν γεγονός!

Ωστόσο, όταν κάποιος ρωτήσει για ποιον λόγο μας αρέσει το EURO, να του δείξετε τι ακολούθησε μετά το γκολ της Ουκρανίας. Πανζουρλισμός, όλος ο πάγκος τους στο γήπεδο, ο Ρεμπρόφ να «τρέχει» σαν παιδί. Μοναδικές εικόνες και ένας ακόμη λόγος για να μας αρέσει το ποδόσφαιρο!