«Καλοκαιρινό» tiki – taka της Τότεναμ και γκολ του Μπισούμα, μετά από έναν… σπάνιο τραυματισμό! (vid)

Φοβερός Ιβές Μπισούμα, tiki – taka και γκολ από την Τότεναμ απέναντι στην ΚΠΡ, ένα τέταρτο μετά τον πρώτο τραυματισμό στην καριέρα του Λούκας Μπέργκβαλ!

Το δεύτερό της καλοκαιρινό φιλικό προετοιμασίας δίνει τη δεδομένη χρονική στιγμή η Τότεναμ, η οποία προηγείται με 1-0 απέναντι στην ΚΠΡ, στο 41ο λεπτό.

Τέσσερα λεπτά πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Ιβές Μπισούμα πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, έδωσε την μπάλα στον Κουλουσέφσκι, αυτός τον έβγαλε σε θέση τετ-α-τετ και το 1-0 ήταν γεγονός.

Ο Μπισούμα μάλιστα, απέφυγε και τον γκολκίπερ των γηπεδούχων, για να πλασάρει με το αριστερό και να σκοράρει για πρώτη φορά στη νέα αγωνιστική περίοδο, έστω και ανεπίσημα.

Ωστόσο, το αρνητικό νέο για τους Λονδρέζους, έγκειται στον τραυματισμό του νέου μεταγραφικού τους αποκτήματος, Λούκας Μπέργκβαλ. Πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου στο 26ο λεπτό και σύμφωνα με το Transfermarkt, είναι ο πρώτος τραυματισμός στην καριέρα του!