Τότεναμ που δεν θύμιζε ομάδα… Ποστέκογλου: Ήττα από την Μπάγερν, 3-14 τελικές, προβληματισμός! (vids)

Πολύ κακή εμφάνιση της Τότεναμ στο φιλικό με την Μπάγερν Μονάχου, «τιμητική» η ήττα με 2-1 για το σύνολο του Άγγελου Ποστέκογλου! Ένα σουτ σε όλο το ματς οι Λονδρέζοι, 14 δέχθηκαν στην εστία τους, έχασαν για πρώτη φορά κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας τους.

Μετρούσε τέσσερις συνεχόμενες νίκες στα φιλικά προετοιμασίας της η Τότεναμ, αλλά στο δυσκολότερο όλων, αυτό απέναντι στην Μπάγερν Μονάχου, η εικόνα της δεν ήταν καλή.

Έχασε δίκαια με 2-1, το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο, δεν έπεισε γενικώς η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου, που κατέγραψε μόλις μία τελική προσπάθεια στον στόχο και δέχθηκε συνολικά 14 σουτ στην εστία της.

Ανώτερη σε κάθε κομμάτι του παιχνιδιού η γερμανική ομάδα, είχε έξι εντός εστίας τελικές, εκτέλεσε 10 κόρνερ και προηγήθηκε άνετα με 2-0, σκοράροντας από μία φορά σε κάθε ημίχρονο!

Το σκορ άνοιξε ο Βίντοβιτς στο 4ο λεπτό, έπειτα από «δώρο» της άμυνας των Λονδρέζων, ενώ το 2-0 ήρθε από τον Γκορέτσκα, 11 λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Παρά ταύτα, ο Πόρο μείωσε στη μοναδική φάση με αξιώσεις της Τότεναμ στο ματς! Τρομερό σουτ εκτός περιοχής, για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα, με τον Άγγελο Ποστέκογλου στο φινάλε να δοκιμάζει και πρόσωπα των ακαδημιών της ομάδας.