Η Άρσεναλ είναι… on fire: Δυο γκολάρες στο πρώτο 10λεπτο του φιλικού με τη Λεβερκούζεν!

Ζιντσένκο και Τροσάρ σκόραραν από μια φορά στο πρώτο 10λεπτου του φιλικού ματς της Άρσεναλ με την Μπάγερ Λεβερκούζεν στο «Έμιρεϊτς» και ο κόσμος των «κανονιέρηδων» ενθουσιάζεται με όσα παρακολουθεί και όσα θα περιμένει τη νέα σεζόν από το σύνολο του Αρτέτα.

Στο 8ο λεπτό ο Ουκρανός φουλ μπακ των Λονδρέζων με αριστερό σουτ από τα όρια της περιοχής νίκησε τον πορτιέρε των «ασπιρίνων» για το 1-0.

Στο 9’ ο Τροσάρ έπειτα από ωραία ασίστ με τακουνιά κι αφού έκανε εκείνος μια φοβερή, κλειστή ντρίμπλα, έγραψε το 2-0 για τους «κανονιέρηδες».