Έντονα παράπονα από τον κόσμο της Λίβερπουλ για διαιτητική απόφαση, αλλά πρώτο γκολ ο Ζότα στην εποχή Σλοτ! (vids)

Προηγείται η Λίβερπουλ απέναντι στην Ίπσουιτς, με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, πέντε λεπτά μετά τα έντονα παράπονα των «κόκκινων» για πέναλτι!

Μία πολύ περίεργη φάση έλαβε χώρα στο 55ο λεπτό του Ίπσουιτς – Λίβερπουλ, με το σκορ στο 0-0, η οποία προξένησε τρομερά παράπονα από τον κόσμο των «κόκκινων» στα social media.

Όλα ξεκίνησαν από μία τρομερή προσπάθεια του Αλεξάντερ Άρνολντ, ο οποίος έβγαλε την ομάδα του μπροστά, βρήκε τον Ντίας, αυτός έκανε τελείωμα, αλλά ανατράπηκε ξεκάθαρα από τον γκολκίπερ.

Εξετάστηκε η φάση, έγινε αλλαγή ενδιάμεσα, ουδείς κατάλαβε τι συνέβη και το ματς συνεχίστηκε κανονικά.

Πέντε λεπτά μετά, η Λίβερπουλ σημείωσε το πρώτο γκολ στην εποχή του Άρνε Σλοτ. Υπέροχη ανάπτυξη, γκολ ο Ζότα και 1-0 απέναντι στην Ίπσουιτς, με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα!