Η Σάντερλαντ «διέλυσε» τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ στη 2η αγωνιστική της Championship! (vid)

Εκπληκτική Σάντερλαντ, «διέλυσε» τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ στη 2η αγωνιστική της Championship, επικρατώντας με 4-0. Άνετη νίκη, 3-0 ήταν το σκορ στο... 24’, είναι η μόνη ομάδα της κατηγορίας που δεν έχει δεχθεί γκολ ακόμη!

Εντυπωσιακό ξεκίνημα έχει κάνει στη νέα σεζόν της Championship η Σάντερλαντ, η οποία επικράτησε με 4-0 της Σέφιλντ Γουένσντεϊ και πραγματοποίησε μία δεύτερη συνεχόμενη νίκη σε επίπεδο πρωταθλήματος.

Είχε επικρατήσει της Κάρντιφ στην πρεμιέρα με 2-0, εκτός έδρας, και αισίως, στο πρώτο επίσημο, εντός έδρας ματς της σεζόν, ήταν «καταιγιστική».

Για την ακρίβεια, δεν άφησε κάποιο περιθώριο στην ομάδα του Ρολ. Σκόραρε τρεις φορές σε 13 λεπτά, έκανε το 1-0 στο 11’ και μέχρι το 24’ είχε «κλειδώσει» την υπόθεση νίκης.

Έριξε ταχύτητα στο δεύτερο ημίχρονο, διαμορφώθηκε το 4-0 στο 47ο λεπτό από τον Μαγιέντα! Και κάπως έτσι, η Σάντερλαντ έγινε η 4η διαφορετική ομάδα που έχει το απόλυτο βαθμών στην Championship, ούσα πάντως η μόνη που δεν έχει δει την εστία της να παραβιάζεται!