Ναι, ο Γκίου αστόχησε με την εστία στο έλεός του... (vid)

Ένα λεπτό μετά το γκολ του Ενκουνκού, ο Μαρκ Γκίου θα μπορούσε να έχει κάνει πολύ πιο εύκολα τα πράγματα για την Τσέλσι κόντρα στη Σερβέτ στο «Στάμφορντ Μπριτζ», αλλά αστόχησε σε μια από τις μεγαλύτερες ευκαιρίες ολόκληρης της σεζόν.

Οι «μπλε» του Λονδίνου δεν έπεισαν, δυσκολεύτηκαν, προβλημάτισαν, προβληματίστηκαν, αλλά κατάφεραν να πάρουν το 2-0 με το οποίο έχουν ασφάλεια για τη ρεβάνς σε μια εβδομάδα από τώρα, προκειμένου να περάσουν στην τελική φάση του Conference League.

Στο 50ο λεπτό ο Ενκουνκού με εύστοχο χτύπημα πέναλτι άνοιξε το σκορ και στο 51' ο Γκίου πίεσε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και κατάφερε να βρεθεί σε θέση που απλά έπρεπε να... φυσήξει την μπάλα στα δίχτυα.

Κι όμως, απέτυχε να σκοράρει, για να το καταφέρει ο Μαντουέκε αντ' αυτού στο 76' γράφοντας το τελικό 2-0.