Ο Μπισούμα ζήτησε συγγνώμη από τον κόσμο της Τότεναμ και ο Πίκφορντ «καταδίκασε» την Έβερτον! (vids)

Τρομερός Ίβες Μπισούμα, απολογήθηκε με… γκολ στον κόσμο της Τότεναμ, λίγα λεπτά πριν κάνει ένα τεράστιο λάθος ο Τζόρνταν Πίκφορντ!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε η αναμέτρηση της Τότεναμ με την Έβερτον για τους Λονδρέζους, με την ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου να παίρνει προβάδισμα δύο γκολ μόλις στο 25ο λεπτό.

Ο Μπισούμα άνοιξε το σκορ στο 14’, με χαρακτηριστική ευκολία. Υπέροχο τελείωμα εκτός περιοχής, το έκανε να φαίνεται απλό και εν συνεχεία, πανηγύρισε με τον κόσμο της Τότεναμ, ζητώντας χαρακτηριστικά συγγνώμη, για όσα έκανε στο Snapchat, πριν από 10 ημέρες.

Εν συνεχεία, ο Πίκφορντ προέβη σε τεράστιο λάθος και το 2-0 από το 25ο λεπτό, χάρη στον Χέουνγκ Μιν Σον, είναι γεγονός!