Ένα «τρελό», πρώτο ημίχρονο στο Βίλα – Άρσεναλ: Γιατί κράτησε μία ώρα, τι συνέβη πριν ξεκινήσει; (vids)

Κράτησε σχεδόν μία ώρα. Συνέβησαν τα πάντα. Από το Champions League που… μετακινήθηκε, μέχρι τον διάλογο με «μπάλες» των ΜακΓκίν και Μπεν Γουάιτ!

Το 0-0 ανάμεσα στην Άστον Βίλα και την Άρσεναλ παραμένει, μετά το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου της 2ης αγωνιστικής της Premier League.

Προφανώς, όσοι δεν βλέπετε τη συνάντηση, θα έχετε εντυπωσιαστεί από το χρονικό διάστημα που έκανε να ολοκληρωθεί το πρώτο 45άλεπτο. Διότι κράτησε σχεδόν μία ώρα.

Είχαμε καυγά μεταξύ των ποδοσφαιριστών, είχαμε αναγκαστική αλλαγή του Μάτι Κας, είχαμε μικρό τραυματισμό του Μπουκάγιο Σάκα και τον Μπέιλι να πέφτει στο έδαφος για δύο λεπτά.

Το ίδιο ακριβώς συνέβη και στο… πρώτο λεπτό της συνάντησης, με τον Ονάνα να τραυματίζεται έπειτα από μονομαχία με τον Γιούριεν Τίμπερ.

Και δεν είναι μόνο αυτά, καθώς υπήρξε και καυγάς μεταξύ των ποδοσφαιριστών, με πρωταγωνιστές τους Μπεν Γουάιτ, ΜακΓκίν και Γουίλιαμ Σαλιμπά!

Σας κάνουν εντύπωση όλα αυτά; Πιθανόν. Απολύτως λογικό. Αλλά σκεφτείτε πως η Βίλα αποφάσισε πριν από την έναρξη του ματς, αποφάσισε για να «πικάρει» την αντίπαλό της, να μεταφέρει το Champions League που έχει κατακτήσει στο «tunnel».