«Βάφτηκε» ξανά… πράσινο το «Old Firm, η Σέλτικ διέλυσε τη Ρέιντζερς και πήρε ήδη διαφορά! (vids)

Τρία γκολ εύκολα, «Σέλτικ Παρκ» σε «παροξυσμό», «πράσινο» το «Old Firm» για 3η συνεχόμενη φορά! Εντυπωσιακή η Σέλτικ, «διέλυσε» με 3-0 τη Ρέιντζερς και προηγείται με πέντε βαθμούς απέναντί της, μόλις στην 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Σκωτίας.

Τι και αν συζητάμε μόλις για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σκωτίας; Η Σέλτικ φαίνεται πως βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και πανηγύρισε την τέταρτη, διαδοχική επικράτησή της στη νέα αγωνιστική περίοδο.

Υποδέχθηκε τη Ρέιντζερς, φάνταζε το φαβορί, δεν είχε χάσει σε κανένα από τα πέντε τελευταία ματς απέναντί  της, και το σερί συνεχίστηκε. Τρίτη, συνεχόμενη νίκη, άνετο 3-0 και στο +5 από την «αιώνια» αντίπαλό της, μέσα σε… αποθέωση!

Το σκορ άνοιξε ο Μαέντα στο 17ο λεπτό, για να έρθει ο Φουρουχάσι στο 40’ και να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ.

Εν τέλει, το αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ΜακΓκρέγκορ στο 75’, έπειτα από σοβαρό λάθος του γκολκίπερ της Ρέιντζερς! Και όπως αντιλαμβάνεστε, το «Σέλτικ Παρκ» πήρε… φωτιά!