Μπήκε, μετέφερε σε όλους την αύρα του και έφτασε να πιέζει στην άμυνα: Κριστιάνο, είσαι σίγουρα 39;

Την απίστευτη αυτοπεποίθηση και την πίστη του για την ανατροπή της κατάστασης μετέφερε στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με τη Σκωτία ο Κριστιάνο Ρονάλντο στους συμπαίκτες του, φροντίζοντας να πιέσει και να μαρκάρει ακόμα και στην περιοχή της ομάδας του!

Ο CR7 με «δίψα» 20χρονου συνεχίζει στα 39 του να κάνει τον κόσμο να γουρλώνει τα μάτια από θαυμασμό για όσα συνεχίζει να προσφέρει στον αγωνιστικό χώρο.

Στο πρόσφατο ματς των Πορτογάλων με τη Σκωτία, πέρασε με αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο και προτού επανεκκινήσει το ματς, πήγε σε όλους τους συμπαίκτες του για να τους εμψυχώσει να ψάξουν με μεγαλύτερη μανία την ανατροπή στο 1-0 των Βρετανών.

Και δεν ήταν μόνο οι προσπάθειές του στην αντίπαλη περιοχή, τα δυο δοκάρια και το γκολ στο 88', αλλά και το πρέσινγκ για να μαρκάρει τους Σκωτσέζους ακόμα και στα καρέ του Ντιόγκο Κόστα.