Τρομερή η Γουέστ Μπρομ του Κορμπεράν, πρώτη στην Championship – Αήττητη, νίκη ξανά, «τριάρα» στην Πόρτσμουθ!

Συγκλονιστική Γουέστ Μπρομ στην εκκίνηση της Championship, πρωτοπόρος, φανταστικό ποδόσφαιρο και αήττητη. Και όλα αυτά, με προπονητή τον Κάρλος Κορμπεράν!

Και όσο η πρώην ομάδα του στην Ελλάδα, ο Ολυμπιακός, κοντράρεται με τον Παναιτωλικό στο Φάληρο, μετά από 25 λεπτά, ο Κάρλος Κορμπεράν βρίσκεται στην Αγγλία και απολαμβάνει το ποδόσφαιρο.

Ή για να είμαστε πιο ακριβείς, απολαμβάνει να καθοδηγεί τη Γουέστ Μπρομ! Απίθανη εμφάνιση στην 5η αγωνιστική της Championship και τεράστια νίκη επί της Πόρτσμουθ, εκτός έδρας.

Η Γουέστ Μπρομ έπαιζε μακριά από το «Χόθορνς», αλλά διόλου επηρεάστηκε. Προηγήθηκε μόλις στο 1ο λεπτό με τον Μάζα και «χτύπησε» στην αρχή του δευτέρου μέρους και στο τέλος του ματς.

Ο Μόγατ έκανε το 2-0, ο ίδιος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα και οι «buggies» βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας! Μετρούν 13 βαθμούς μετά από πέντε μας, ακολουθεί η Σάντερλαντ με 12, είναι αήττητοι.

Και προσθέστε σε όλα αυτά, πως διαθέτουν και την καλύτερη, ανασταλτική λειτουργία του πρωταθλήματος, με μόλις δύο γκολ παθητικό!