Αμείλικτη Άστον Βίλα, 2-0 στο ημίχρονο στο πρώτο της ματς στο Τσάμπιονς Λιγκ μετά από 41 χρόνια!

Οι Τίλεμανς και Ράμσεϊ τιμώρησαν αυστηρά τη Γιάνγκ Μπόις για τα τραγικά λάθη στην άμυνα, με την Άστον Βίλα να προηγείται 2-0 στην ανάπαυλα, στο πρώτο της παιχνίδι στο Τσάμπιονς Λιγκ έπειτα από 41 χρόνια!

Ο Γιούρι Τίλεμανς στο 27ο λεπτό του ματς στη Βέρνη τιμώρησε την ολιγωρία της αντίπαλης άμυνας κι αφού βρέθηκε από δεξιά εντός περιοχής έπειτα από γέμισμα που έγινε με εκτέλεση κόρνερ, σούταρε χαμηλά για το 1-0.

Στο 38’ ήρθε και το δεύτερο γκολ με τον Τζέικομπ Ράμσεϊ να πλασάρει σε κενή εστία σε ακόμα μια φάση όπου τα μετόπισθεν των Ελβετών τα έκαναν θάλασσα και αν δεν γινόταν το 2-0 θα δινόταν πέναλτι για κλωτσιά του γκολκίπερ στον Γουότκινς.