Ο Γουέλμπεκ είχε κάνει ίδιο φάουλ και με την Ίπσουιτς – Τα κατάφερε για πρώτη φορά στην καριέρα του! (vids)

Τρομερός Ντάνι Γουέλμπεκ, σκοράρει για 3η φορά φέτος στην Premier League και η Μπράιτον φέρνει «τούμπα» το ματς με τη Νότιγχαμ Φόρεστ!

Μία σπουδαία ανατροπή ολοκλήρωσε η Μπράιτον στην 5η αγωνιστική της Premier League, με τους «γλάρους» να φέρνουν τα πάνω – κάτω μόλις σε τρία λεπτά κόντρα στη Νότιγχαμ Φόρεστ.

Ισοφάρισε το πέναλτι του Γουντ ο Χίνσελγουντ, με ωραία κεφαλιά στο 43ο λεπτό, για να έρθει ο Ντάνι Γουέλμπεκ και να κάνει πράξη κάτι που δεν είχε καταφέρει ποτέ στην καριέρα του.

Σκόραρε με απευθείας εκτέλεση φάουλ και διαμόρφωσε το 2-1, εκπλήσσοντας άπαντες. Όχι μόνο επειδή η μπάλα πήγε στα δίχτυα. Αλλά και επειδή, για όσους το θυμούνται, ο Γουέλμπεκ είχε πάει να σκοράρει με ανάλογη εκτέλεση φάουλ και κόντρα στην Ίπσουιτς, μία εβδομάδα νωρίτερα.

Μόνο που τότε η μπάλα είχε περάσει ελάχιστα άουτ.