Πρώτη φορά τόσες ομάδες στην Πρέμιερ ψάχνουν τη νίκη μετά από 5 αγωνιστικές!

Η καθεμιά αντιμετωπίζει τα δικά της προβλήματα. Άλλες έχουν καταφέρει με ζόρι να πάρουν βαθμούς, άλλες έχουν βρεθεί σε κατάσταση που ενώ μπορούσαν, τελικά έμειναν με την πίκρα. Όπως και να ‘χει, αυτό που συμβαίνει φέτος έπειτα από τις πρώτες πέντε αγωνιστικές, είναι κάτι ιστορικό για την Πρέμιερ Λιγκ.

Για πρώτη φορά στα χρονικά της διοργάνωσης, έξι ομάδες παραμένουν δίχως «τρίποντο» έπειτα από 450 αγωνιστικά λεπτά στην κορυφαία Λίγκα του κόσμου.

Οι Λέστερ, Κρίσταλ Πάλας, Ίπσουιτς, Σαουθάμπτον, Έβερτον και Γουλβς δεν έχουν σημειώσει ούτε μια νίκη έπειτα από τα πρώτα τους πέντε παιχνίδια στην αγωνιστική περίοδο 2024-2025. Και μπορεί να υπάρχουν περιπτώσεις όπως η ισοπαλία των «αλεπούδων» με την Τότεναμ στην πρεμιέρα, ή το 2-2 της Πάλας με το σύνολο του Κούπερ στο φινάλε, ή να χαροποίησε την Ίπσουιτς ο βαθμός στο φινάλε του ματς με τη Σαουθάμπτον.

Και πάλι, όμως, νίκη δεν υπάρχει για τις έξι προαναφερθείσες. Και είναι κάτι που καταγράφεται πρώτη φορά στην Πρέμιερ…