Πρόστιμο και εκτός για δύο αγωνιστικές: Τι συνέβη με τον Στέφενς στο Σαουθάμπτον – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ;

Έβρισε τον διαιτητή, πήρε κόκκινη, δεν έχει αγωνιστεί από τότε και τιμωρείται ξανά! Η Σαουθάμπτον είναι στην 19η θέση, έχασε στα μέσα Σεπτεμβρίου από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά τα προβλήματα συνεχίζονται!

Τι και αν έχουν περάσει περίπου 15 ημέρες από την αναμέτρηση της Σαουθάμπτον με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στα μέσα Σεπτεμβρίου;

Ουδεμία σημασία έχει τη δεδομένη χρονική στιγμή, αν αναλογιστεί κανείς πόσα «έχασαν» οι «άγιοι» εκείνο το απόγευμα, μετά την ήττα τους με 3-0 από τους «κόκκινους διαβόλους».

Αναφερόμαστε και στο ματς, και στο πέναλτι στο 0-0 στο 33ο λεπτό, αλλά και στον Στέφενς, ο οποίος αποβλήθηκε στο 79ο λεπτό και δεν έχει αγωνιστεί έκτοτε σε επίπεδο Premier League.

Τι συνέβη λοιπόν, με διαιτητή τον Στιούαρτ Άτγουελ; Αποβλήθηκε για σκληρό μαρκάρισμα, αλλά εν συνεχεία εξύβρισε τον διαιτητή της συνάντησης. Αισίως, έγινε γνωστό πως θα μείνει εκτός για άλλες δύο αγωνιστικές, ενώ θα κληθεί να πληρώσει και 50.000 λίρες ως πρόστιμο για την ανάρμοστη συμπεριφορά του.

Λέγεται μάλιστα, πως με τον ίδιο τρόπο μίλησε και στον 4ο διαιτητή της συνάντησης, προτού αποχωρήσει για τα αποδυτήρια!