Με τον Πάλμερ… δεν μπλέκεις: Πήγαν στον βρόντο τα mind games του Φερτμπρούγκεν (vid)

Είναι τόσο ψυχρός, που δεν μπορείς κανείς και τίποτα να τον αγγίξει. Και ο Μπαρτ Φερμπρούγκεν κατάλαβε πόσο μάταιο ήταν να προσπαθήσει να παίξει με το μυαλό του Κόουλ Πάλμερ πριν από το πέναλτι που κέρδισε η Τσέλσι το μεσημέρι του Σαββάτου στο «Στάμφορντ Μπριτζ».

Ο πορτιέρε της Μπράιτον δεν ήθελε να δει τους «μπλε» να φτάνουν στην ανατροπή και τον Πάλμερ να σκοράρει εις βάρος του για δεύτερη φορά μέσα σε ελάχιστα λεπτά. Πού νά ‘ξερε ότι θα γινόταν μάρτυρας του ιστορικού καρέ τερμάτων από τον νεαρό μεσοεπιθετικό, στο πρώτο ημίχρονο του ματς…

Λίγο πριν ο σούπερ σταρ της Τσέλσι βρεθεί στην άσπρη βούλα και πετύχει το δεύτερο από τα συνολικά τέσσερα γκολ του στη νίκη (4-2) των Λονδρέζων επί των «γλάρων», ο Φερμπρούγκεν τον πλησίασε και του έκανε το γνωστό… trash-talk.

Ο Πάλμερ δεν «ψάρωσε» ποτέ, γέλασε, σκόραρε και γύρισε ν’ απαντήσει στον αντίπαλό του, βλέποντάς τον να μαζεύει την μπάλα από το βάθος της εστίας του…