«Χαμός» στην Πορτογαλία, η Γιουνάιτεντ προηγήθηκε με 2-0, η Πόρτο μειώνει αμέσως και έχουμε… ντέρμπι! (vid)

Εκπληκτικό ματς στο Πόρτο, προηγείται η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 2-1, μείωσαν απευθείας οι γηπεδούχοι!

Ένα πολύ μεγάλο παιχνίδι λαμβάνει χώρα τη δεδομένη χρονική στιγμή στο Πόρτο, με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να προηγείται με 2-0 από νωρίς κόντρα στους Πορτογάλους, αλλά άμεσα να βλέπει το προβάδισμά της να μειώνεται.

Έκανε το 1-0 με τον Μάρκους Ράσφορντ στο 7ο λεπτό και 13 λεπτά αργότερα, ο Χόιλουντ «διπλασίασε» τα γκολ της ομάδας του.

Ήταν μεστή η εικόνα των «κόκκινων διαβόλων», μετουσίωσαν σε γκολ τις δύο από τις τρεις τελικές τους προσπάθειες στον στόχο, αλλά το προβάδισμα μειώθηκε άμεσα.

Σκόραρε ο Πεπέ για την Πόρτο και το 2-1 στο 28ο λεπτό είναι γεγονός!