«Ένα… μέτρο καλυμμένος»: «Σάλος» στην Championship, ακυρώθηκε… πεντακάθαρο γκολ στο Μπέρνλι – Πρέστον! (vid)

Έξαλλοι στην Πρέστον, τρομερά παράπονα από τη διαιτησία στο «Τερφ Μουρ» απέναντι στην Μπέρνλι, με αφορμή ένα γκολ που ακυρώθηκε!

Πλησιάζει στο 60ο λεπτό της συνάντησης η αναμέτρηση της 9ης αγωνιστικής της Championship ανάμεσα στην Μπέρνλι και την Πρέστον, το 0-0 παραμένει, αλλά τα παράπονα είναι έντονα!

Ο λόγος; Διότι οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να βρουν γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με υπέροχη «κομπίνα» από φάουλ, αλλά αυτό ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Και όχι απλά η υπόδειξη δεν έχει λογική, αλλά μοιάζει να μην μπορεί να εκλογικευτεί με κανέναν τρόπο. Ο Ρίις καλυπτόταν ξεκάθαρα, ο VAR δεν υπάρχει στην 2η κατηγορία, ο βοηθός ακύρωσε το γκολ και η «λευκή» ισοπαλία παραμένει!