Τέτοιες «σφαλιάρες», όπως στο Μπράιτον, τις έχει κάνει πια συνήθεια η Τότεναμ...

Δίπλα σε μια από τις πιο χειρότερες επιδόσεις στην ιστορία της Πρέμιερ Λιγκ, μπαίνει φαρδύ - πλατύ το όνομα της Τότεναμ. Το 3-2 από την Μπράιτον με τη μεγάλη ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο δεν ήταν απλά ακόμα μια ήττα, αλλά ένα κάζο που... επαναλαμβάνεται σε ό,τι αφορά στα «σπιρούνια».

Ο Άγγελος Ποστέκογλου είχε ξεμείνει από λόγια μετά το τέλος του ματς της Κυριακής στο Amex. Έκανε λόγο για τη χειρότερη ήττα από τη μέρα που έγινε προπονητής της Τότεναμ.

Η Μπράιτον μέσα σε ένα 20λεπτο στο δεύτερο ημίχρονο επέστρεψε από το εις βάρος της 2-0 και επικράτησε 3-2 ισοπεδώνοντας την Τότεναμ, η οποία πλέον μάλλον έχει συνηθίσει τέτοιες καταστάσεις.

Και δυστυχώς για το κλαμπ και τους οπαδούς του, μια από τις πιο αρνητικές επιδόσεις είναι κτήμα του συλλόγου, πια.

Συγκεκριμένα, καμία άλλη ομάδα στα χρονικά της Πρέμιερ Λιγκ δεν έχει φτάσει σε διψήφιο αριθμό αγώνων, στους οποίους έχει προηγηθεί με δύο τέρματα και στο φινάλε έχει βρεθεί στην πλευρά του ηττημένου!

Αυτή ήταν η 10η φορά που τα «σπιρούνια» αποκτούν προβάδισμα στο σκορ 2-0 και τελικά δεν παίρνουν ούτε έναν βαθμό από την αναμέτρηση.

Και κάπως έτσι γίνεται... «η ιστορία της Τότεναμ».