Το γκολ της αγωνιστικής στο Άρσεναλ – Τσέλσι: Ούτε ψαλιδάκι, ούτε σουτ, ποιος να το φανταζόταν! (vid)

Το πιο… περίεργο γκολ της ημέρας επετεύχθη στο Άρσεναλ – Τσέλσι και την 3η αγωνιστική της Women Super League. Εντελώς από το πουθενά, δίχως να το καταλάβουν οι γηπεδούχοι!

Το βλέπεις και λες «δεν γίνεται». Είναι τρελό. Ουδείς κατάλαβε πώς επετεύχθη. Ο λόγος για την αναμέτρηση της Women Super League ανάμεσα στην Άρσεναλ και την Τσέλσι, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Βρισκόμαστε στο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0, μείωσε η Άρσεναλ με τη Φορντ, στο 43ο λεπτό.

Ωστόσο, το 1-0 ήρθε με… απίθανο τρόπο. Με ένα… ψαλιδάκι, που ούτε ψαλιδάκι είναι, στην πραγματικότητα. Κανένα περιθώριο αντίδρασης στην προσπάθεια της Μάιρα Ραμίρεζ και το προβάδισμα των «μπλε» ήταν γεγονός!