Γκολ και ασίστ απέναντι σε Κουρμπέλη και Φορτούνη ο Τόνεϊ στην Αλ Αχλί! (vids)

Ο Άιβαν Τόνεϊ έφτιαξε το πρώτο και πέτυχε το δεύτερο γκολ της νίκης (3-0) της Αλ Αχλί κόντρα στην Αλ Καλίντζ των Κουρμπέλη και Φορτούνη, με τους δυο Έλληνες ποδοσφαιριστές να «κιτρινίζονται» στο ματς.

Ο Άγγλος επιθετικός που φέτος επέλεξε να μετακινηθεί στη Σαουδική Αραβία και να φορέσει τη φανέλα της Αλ Αχλί πέτυχε το τρίτο τέρμα του στη σεζόν, μετά τα δυο γκολ που είχε στο λογαριασμό του από τις 20 του Σεπτέβρη και το ματς με την Damac.

Στο ματς με την Αλ Καλίτζ των Κουρμπέλη και Φορτούνη, ο Τόνεϊ στο 55ο λεπτό έκανε το γύρισμα για το 1-0 από τον Φεράς και στο 70' έχοντας ευνοηθεί από κόντρα που του επέτρεψε να βρεθεί σε θέση βολής, τελείωσε τη φάση με μονοκόματο αριστερό σουτ για το 2-0. Το τρίτο γκολ των νικητών πέτυχε ο Ντεμιράλ τέσσερα λεπτά αργότερα.