Δεν έδωσε το πρώτο, έκανε δεύτερο ο Κόλγουιλ, πέναλτι για τη Λίβερπουλ: Προηγείται της Τσέλσι στο «Άνφιλντ»! (vid)

Προηγείται η Λίβερπουλ της Τσέλσι στο «Άνφιλντ», με τους «κόκκινους» να κάνουν το 1-0 με πέναλτι του Μοχάμεντ Σαλάχ!

Στο 25ο λεπτό ο Μοχάμεντ Σαλάχ περνά τον Κόλγουιλ, μπαίνει στην περιοχή, πάει να εκτελέσει και ο αμυντικός της Τσέλσι δεν έχει κάποια επαφή με την μπάλα.

Ο Τζον Μπρουκς όμως, δείχνει να συνεχιστεί κανονικά το ματς. Δύο λεπτά μετά, η ιστορία επαναλαμβάνεται και ο ίδιος παίκτης ανατρέπει τον Κέρτις Τζόουνς.

Αυτή τη φορά, ο διαιτητής δείχνει την εσχάτη των ποινών και ο Σαλάχ αναλαμβάνει την εκτέλεση.

Το 1-0 έγινε εύκολα και οι «κόκκινοι» προηγούνται στο 28ο λεπτό!