«Μόνη της, σε ολόκληρο Champions League»: Η Άστον Βίλα «τρελαίνει» την Ευρώπη, έκανε το 3Χ3… εύκολα! (vid)

Τι βράδυ, τι κόσμος, τι γήπεδο… Μία απίστευτη Άστον Βίλα συνεχίζει να εντυπωσιάζει ολόκληρη την Ευρώπη και να είναι η μοναδική ομάδα στο τρέχον Champions League, που μετρά τρεις νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις στη League Phase! Επικράτησε με 2-0 εύκολα της Μπολόνια, δεν δέχθηκε ξανά γκολ (6-0) και το όνειρο του Ουνάι Έμερι συνεχίζεται…

Η Άστον Βίλα «τρελαίνει» την Ευρώπη. Είναι πραγματικά ένα… τρένο δίχως φρένα. Αποτελεί τη μοναδική ομάδα στην Ευρώπη, σε επίπεδο Champions League, που μετρά τρεις νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

Εξαιρετικός ο ρυθμός στο παιχνίδι από το ξεκίνημά του, με τον Νταλινγκά να έχει μια μεγάλη ευκαιρία για να παγώσει το «Vila Park» στο 8ο λεπτό αλλά ο Ντίμπου Μαρτίνες του στέρησε το γκολ. Η Βίλα απάντησε στις ευκαιρίες στο 22’ με τον Ντουράν, ενώ είχε άλλες δύο μεγάλες φάσεις στο φινάλε του ημιχρόνου. Παρόλα αυτά, ο Ρότζερς δεν κατάφερε να σκοράρει και το 0-0 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Τελικά, έξι λεπτά αργότερα ο ΜακΓκιν ήρθε για να δώσει τη λύση, όταν εκτέλεσε το φάουλ από πλάγια θέση και η μπάλα πέρασε απ’ όλους, καταλήγοντας στο βάθος της εστίας του Σκορούπσκι για το 1-0.

Στο 64ο λεπτό δε, η Άστον Βίλα «κλείδωσε» το τρίποντο με τον συνήθη ύποπτο Τζον Ντουράν, να βάζει για ένα ακόμη παιχνίδι το όνομά του στον πίνακα των σκόρερς, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Σπουδαίο βράδυ για την ομάδα του Ουνάι Έμερι, που ζει το όνειρό της και «γράφει» ιστορία!