«Αυτό που έκανε, θύμισε Σμάιχελ»: Ο Έρμανσεν άφησε άφωνο τον Κάραγκερ με τη φοβερή απόκρουση

Ο γκολκίπερ της Λέστερ, Μαντς Έρμανσεν, απέτρεψε γκολ με απίστευτη προσπάθεια στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Νότιγχαμ Φόρεστ και ο Τζέιμι Κάραγκερ έμεινε έκθαμβος με αυτό που αντίκρισε στο King Power Stadium.

«Αυτό που έκανε, θύμισε Σμάιχελ»: Ο Έρμανσεν  άφησε άφωνο τον Κάραγκερ με τη φοβερή απόκρουση

Ο πορτιέρε των «αλεπούδων» βλέποντας τον αντίπαλο να ευνοείται από την κόντρα και να βρίσκεται σε θέση βολής στο 25ο λεπτό για να ξαναβάλει μπροστά στο σκορ την ομάδα του Νούνο Σάντο, απλά… πετάχτηκε μπροστά του.

«Απλά πήγε και πέταξε το σώμα του μπροστά, μου θύμισε Σμάιχελ» είπε ο Τζέιμι Κάραγκερ για την τρομερή απόκρουση του τερματοφύλακα της ομάδας του Στιβ Κούπερ με το σκορ στο 1-1.