Η φάση της Άρσεναλ σε αργή κίνηση, ο Τέιλορ σφυρίζει όταν… βλέπει την επίθεση, δεν φώναξε παίκτης της Λίβερπουλ! (vid)

Η Άρσεναλ ζητά γκολ, ο Άντονι Τέιλορ έχει αποφασίσει να τελειώσει τη φάση, το 2-2 μένει μέχρι τέλους. Ωστόσο, κοιτώντας καλύτερα και σε αργή κίνηση την στιγμή του 90ού λεπτού, όλοι παρατήρησαν ακριβώς το ίδιο πράγμα!

Η φάση της Άρσεναλ σε αργή κίνηση,  ο Τέιλορ σφυρίζει όταν… βλέπει την επίθεση, δεν φώναξε παίκτης της Λίβερπουλ! (vid)

Μπορεί να έχουν περάσει μερικές ώρες από το φινάλε της αναμέτρησης της Άρσεναλ με τη Λίβερπουλ, όμως οι «κανονιέρηδες» εξακολουθούν και έχουν παράπονα από την απόφαση του Άντονι Τέιλορ στο 90ο λεπτό.

Εκεί που ο Κίβιορ πήδηξε για κεφαλιά με τον Χράφενμπερχ, τον κέρδισε, η μπάλα πήγε στην περιοχή και ο Κάι Χάβερτς την έστειλε στο δοκάρι. Στην εξέλιξη, ο Γκάμπριελ Ζεσούς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά από 800+ λεπτά στην Premier League, αλλά ο ρέφερι της συνάντησης είχε πάρει την απόφασή του.

Είχε σφυρίξει φάουλ, δεν υπήρχε καν τρόπος να παρέμβει ο VAR. Ωστόσο, αυτό που παρατηρήθηκε στο Twitter σε αργή κίνηση, είναι πως ο Τέιλορ πράγματι δεν έχει σφυρίξει αμέσως.

Πρώτα βλέπει πού πηγαίνει η μπάλα και πως ο Χάβερτς νικά τον Κονατέ και μετά τελειώνει την στιγμή! Παράλληλα, ούτε ένας παίκτης των «κόκκινων» δεν ζητά φάουλ. Ούτε καν αυτός που πηδάει για την κεφαλιά. Και για όλους αυτούς τους λόγους, η Άρσεναλ δεν μπορεί να εκλογικεύσει την απόφασή του!