Σάντερλαντ- Μαν. Σίτι 1-0 (Τελικό)

Η Σάντερλαντ νίκησε 1-0 τη Μάντσεστερ Σίτι χάρη σε γκολ του Ντονγκ- Γουόν Τζι στις καθυστερήσεις του αγώνα!

90+4'  ΓΚΟΛ για τη Σάντερλαντ. Από θέση οφσάιντ ο Ντονγκ- Γουόν Τζι κέρδισε την κόντρα, πέρασε τον Χαρτ και έκανε το 1-0!

89' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι. Ο Σίλβα έκανε το σουτ, ο Μινολέτ απέκρουσε, ο Ρίτσαρντς πήρε το... ριμπάουντ, έκανε την κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και απομακρύνθηκε.

87' Kαμία αλλαγή στο σκορ. Η Σίτι πιέζει για το γκολ, αλλά τίποτα...

68' Καλό σουτ του Αγουέρο, άουτ.

67' Αλλαγή για τη Σίτι. Ο Ρίτσαρντς αντί του Κολάροφ.

66' Κίτρινη κάρτα στον Λάρσον της Σάντερλαντ.

65' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σάντερλαντ! Ο Σεσενιό βρέθηκε μπροστά από τον Χαρτ, όμως το σουτ του πέρασε ελάχιστα άουτ.

59' Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Ο Σίλβα πάσαρε μέσα στην περιοχή στον Τζέκο, εκείνος έστρωσε στον Αγουέρο, όμως το σουτ του Αργεντινού έκοψε ο Μινολέτ.

55' Αλλαγή για τη Σίτι. Ο Σίλβα αντί του Νασρί.

55' Ένα σουτ του Ζαμπαλέτα η πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο ημίχρονο.

46' Aλλαγή για τη Σίτι. Ο Αγουέρο πέρασε στη θέση του Ντε Γιονγκ.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο.

45'Τέλος στο πρώτο ημίχρονο

35' Δοκάρι για τη Σίτι! Ο Τζέκο εξαπέλυσε έναν... κεραυνό και η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι της Σάντερλαντ και περασε άουτ.

32' Kαλή στιγμή για τη Σίτι. Ο Άνταμ Τζόνσον μπήκε στην περιοχή, έκανε το γύρισμα, η μπάλα κόντραρε, έφτασε στον Τζέκο ο οποίος σούταρε πάνω στον Μινολέτ.

29' Μακρινό σουτ του Κολάροφ, από τα λίγα που έχει επιχειρήσει η Σίτι, άουτ.

26' Αναγκαστική αλλαγή για τις "μαυρόγατες". Ο Κίνγκαλον αντί του Μπράουν.

15' Mετά το δυναμικό ξεκίνημα της Σάντερλαντ, η Σίτι ισορρόπησε το παιχνίδι και έχει επιβάλλει το ρυθμό της.

5' Μακρινό σουτ του ΜακΚλιν, ο Χαρτ έπεσε και  μπλόκαρε.

3' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σάντερλαντ με το... καλημέρα. Ο Μπέντνερ βρέθηκε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα της Σίτι, έκανε την κίνηση να τον περάσει από τα δεξιά, αλλά ο Χαρτ έκλεισε καλά το χώρο και έκοψε.

1' Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Σάντερλαντ: Μινολέτ, Γκάρντνερ, Ο’Σέι, Μπράουν (26' Κίνγκαλον), Κόλμπακ, ΜακΚλιν, Κάτερμολ, Βάγκαν, Λάρσον, Μπέντνερ, Σεσενιό.

Μάντσεστερ Σίτι: Χαρτ, Ζαμπαλέτα, Λέσκοτ, Κομπανί, Κολάροφ (67' Ρίτσαρντς), Τζόνσον, Ντε Γιονγκ (46' Αγουέρο), Γ. Τουρέ, Νασρί (55' Σίλβα), Τζέκο