Το φύλαγε για το τέλος

«Τρίποντο» - χρυσάφι πήρε η Πλίμουθ απέναντι στη Μπρίστολ Σίτι την Τρίτη, με τον προπονητή της ομάδας να εκθειάζει τον αρχηγό, Κάρλ Φλέτσερ για το γκολ που της χάρισε τη νίκη με σκορ 3-2.

Παρά το γεγονός ότι η Πλίμουθ βρέθηκε να έχει διαφορά ασφαλείας στο ημίχρονο με 2-0, η Μπρίστολ Σίτι κατάφερε να ισοφαρίσει στο 78ο λεπτό, με τον αρχηγό όμως της ομάδας του Πόλ Μάρινερ να μην έχει πει την τελευταία του λέξη. «Ήξερα ότι υπήρχε η θέληση και σίγουρα θα είχαμε μια ευκαιρία. Αυτό που έκανε ο Φλέτσερ στο φινάλε, ήταν απίστευτο. Ήταν ένα απίστευτο γκολ, αφού το σουτ κατευθύνθηκε στη δεξιά γωνία του τερματοφύλακα, καθιστώντας τον ανήμπορο να αντιδράσει» δήλωσε ο τεχνικός της Πλίμουθ, κ. Μάρινερ, για το γκολ του Κάρλ Φλέτσερ που σήμανε τους τρείς βαθμούς στο φινάλε του παιχνιδιού.

Η Πλίμουθ βρίσκεται πλέον τέσσερις βαθμούς μακριά από τη σωτηρία, ενώ το Σάββατο θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την έτερη «μαχήτρια» για την επιβίωση, Σκάνθορπ, σε ένα παιχνίδι δίχως αύριο.