Πλησιάζει η Κόβεντρι

Με πρωταγωνιστή τον Λέον Κλαρκ, η Κόβεντρι πέρασε νικηφόρα από το Σέφιλντ και την αναμέτρηση με την τοπική Γιουνάιτεντ, με το τελικό 2-1 να τη στέλνει στους 47 βαθμούς και το -1 από την αποψινή αντίπαλό της και την πρωτοπόρο εξάδα.

Ο 27χρονος Άγγλος επιθετικός ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 14ο λεπτό με το 0-1 να είναι και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο 72’ ο Κίτσον έφερε το ματς στα ίσια, ωστόσο τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση των ενενήντα και πάλι ο Κλαρκ έκανε δύο τόσο τα προσωπικά του τέρματα όσο και αυτά της ομάδας του για το τελικό 1-2.

Η Γιουνάιτεντ έμεινε στην 6η θέση με 48 βαθμούς σε 29 παιχνίδια, την ίδια ώρα που η Κόβεντρι έφτασε τους 47, έχοντας πάντως δύο ματς περισσότερα.

Πέντε ματς χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα συμπλήρωσαν οι γηπεδούχοι, με τους φιλοξενούμενους να διευρύνουν στα τέσσερα παιχνίδια το δικό τους αήττητο σερί.