Πεντάρα η Λέιτον Όριεντ, αρκετά γκολ στη League One

Με γκολ και θέαμα ολοκληρώθηκε η πρώτη αγωνιστική της League One με τη νίκη της Λέιτον Όριεντ επί της Καρλάιλ με σκορ 5-1 να ξεχωρίζει.

Με 39 γκολ σε 12 αγώνες ολοκληρώθηκε η πρώτη αγωνιστική της League One μετά το άνοιγμα της αυλαίας την Παρασκευή με τον αγώνα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Νοτς Κάουντι (2-1).

Η Λέιτον Όριεντ ήταν καταιγιστική στην έδρα της Καρλάιλ, της οποίας και επικράτησε με σκορ 5-1. Οι παίκτες του Ράσελ Σλέιντ μπήκαν μπροστά στο σκορ με τα τέρματα των Λίσμπι (22’) και Κάθμπερτ (37’), πριν ο Αμού μειώσει σε 2-1 με πέναλτι στο 43ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έδωσαν εύρος στην πρώτη τους φετινή νίκη στο πρωτάθλημα με τους Μούνεϊ (70’) και Κοξ (81’, 85’).

Τα αποτελέσματα της πρώτης αγωνιστικής:

(2/8) Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Νοτς Κάουντι 2-1, (3/8) Μπρίστολ – Μπράντφορντ 2-2, Καρλάιλ – Λέιτον Όριεντ 1-5, Κρόουλι – Κόβεντρι 3-2, Κρου – Ρόδεραμ 3-3, Τζίλινχαμ – Κόλτσεστερ 0-1, Πίτερμπρο – Σουίντον 1-0, Πορτ Βέιλ – Μπρέντφορντ 1-1, Πρέστον – Γουλβς 0-0, Σρόσμπερι – Μάιλτον 0-0, Στίβενεϊτζ – Όλνταμ 3-4, Γουόλσολ – Τρανμίρ 3-1