«Έβρεξε» γκολ!

Η Κόβεντρι επικράτησε 5-4 της Μπρίστολ Σίτι σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι, με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής στη League One.

Μετά κόπων και βασάνων πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα (στο οποίο ξεκίνησε με τιμωρία 10 βαθμών) η Κόβεντρι.

Υποδεχόμενη την Μπρίστολ Σίτι, η ομάδα του Στίβεν Πρίσλεϊ προηγήθηκε 3-0 στο ημίχρονο, με τα γκολ των Κλαεκ (πεν. 27’), Γουίλσον (43’) και Ντάνιελς 45+1’), ωστόσο είδε τους φιλοξενούμενους να φέρνουν το ματς στα ίσα με δύο γκολ του Μπάλντοκ (55’, 74’) και ένα του Εμάνουελ-Τόμας (61’).

Ο Γουίλσον ένα λεπτό μετά την ισοφάριση έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Κόβεντρι, αλλά η Μπρίστολ Σίτι είχε ακόμα μια «απάντηση» με τον Έλιοτ (84’).

Τελικά, το γκολ της νίκης για τους γηπεδούχους σημείωσε ο Ντάνιελς στο 86ο λεπτό.