Το… έσωσε στο τέλος

Στο 2-2 έμειναν Κόβεντρι και Πορτ Βέιλ στο πλαίσιο της 37ης αγωνιστικής της League One, με τους γηπεδούχους να «σώζουν» στο φινάλε το βαθμό της ισοπαλίας.

Ο Λοφτ μόλις στο πρώτο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, για να έρθει ο Γουίλιαμσον στο 74’ να κάνει το 0-2.

Και ενώ όλα έδειχναν να τελειώνουν για την Κόβεντρι, αυτή βρήκε τον τρόπο να αντιδράσει!

Αρχικά μείωσε με τον Κλαρκ στο 81’ και ο Γουίλσον στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Με αυτήν την ισοπαλία οι δύο ομάδες παρέμειναν με μόλις μία νίκη στις οκτώ τελευταίες αγωνιστικές.

Η Κόβεντρι έφτασε τους 42 βαθμούς και την 15η Μπρίστολ Σίτι, ενώ η Πορτ Βέιλ ισοβαθμεί πλέον στο 10ο «σκαλί» του πίνακα με τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.

Μια Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, η οποία δοκιμάζεται αύριο (17/3) στην έδρα της Πρέστον, στο ματς που ολοκληρώνει το πρόγραμμα της 37ης αγωνιστικής.