Δεν παραδίνεται ποτέ!

Ακόμα και όταν το παιχνίδι... δεν της βγαίνει, θα βρει τον τρόπο- τουλάχιστον στην έδρα της- να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας. Η επιμονή της Νότιγχαμ Φόρεστ τη δικαίωσε στις καθυστερήσεις, με τον Αντόνιο να βρίσκει στόχο στο 94' και να γλιτώνει την ομάδα του από την πρώτη της ήττα μπροστά στο κοινό της! Το τελικό 2-2 με αντίπαλο την Ίπσουιτς την ανέβασε στην πρώτη θέση σε ισοβαθμία με τις Νόριτς και Γουότφορντ.

Οι φιλοξενούμενοι από τη μεριά τους δεν κατάφεραν να κρατήσουν δύο φορές το προβάδισμα. Ο Μέρφι σημείωσε και τα δύο γκολ, τα οποία εκ του αποτελέσματος δεν φάνηκαν αρκετά για την... απόδραση!

Ο Τέστσε ισοφάρισε σε 1-1 στο 63' και ο Αντόνιο στις καθυστερήσεις χάρισε τον πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του.