Μπέκαμ και κορυφή πάνε μαζί!

Τεράστια ήταν η συνεισφορά του Ντέιβιντ Μπέκαμ στην κατάκτηση της πρώτης θέσης του αμερικανικού πρωταθλήματος στη Δυτική Περιφέρεια από την Λ.Α. Γκάλαξι, αφού σκόραρε στη νίκη της ομάδας του με σκορ 2-1 επί της Ντάλας F.C.

Ο 35χρονος σούπερ σταρ ήταν αυτός που έφερε το ματς στα ίσια στο 33ο λεπτό, απαντώντας στο γκολ του Χάρις (22΄) που είχε δώσει προσωρινά το προβάδισμα στους ηττημένους. Ο Ζουνίνιο ήταν αυτός που σκόραρε στην επανάληψη και διαμόρφωσε το τελικό 2-1, ανατρέποντας την κατάσταση για να πανηγυρίσει η Γκάλαξι την κατάληψη της πρώτης θέσης του πρωταθλήματος στη Δυτική Περιφέρεια. Ο Μπέκαμ και η παρέα του, θα κληθούν να αντιμετωπίσουν τη Seattle Sounders στα ημιτελικά της φάσης των πλέι-οφ.