Teams » FULHAM

17.03.2019 | 18:06

Επέστρεψε με δυσκολία στην κορυφή η Λίβερπουλ

Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τζέιμς Μίλνερ στο 81ο λεπτό πέρασε η Λίβερπουλ από το «Κρέιβεν Κότατζ», επικρατώντας της Φούλαμ με σκορ 2-1 για την 31η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Το σκορ άνοιξε ο Σαντιό Μανέ στο 26ο λεπτό πριν ισοφαρίσει προσωρινά ο πρώην «κόκκινος» Ράιαν Μπάμπελ (74’).

17.03.2019 | 17:01

Φούλαμ-Λίβερπουλ 0-1 (Ημίχρονο)

Με το γκολ του Σαντιό Μανέ από το 26ο λεπτό της συνάντησης του «Κρέιβεν Κότατζ» προηγείται η Λίβερπουλ της Φούλαμ μετά από 45 λεπτά παιχνιδιού.

17.03.2019 | 15:28

Οι συνθέσεις στο Φούλαμ-Λίβερπουλ

Στο «Κρέιβεν Κότατζ» απέναντι στη Φούλαμ δοκιμάζεται η Λίβερπουλ για την 31η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Στις 16:15 (σ.σ. Ώρα Ελλάδος) η σέντρα, αναλυτικά οι επιλογές των Σκοτ Πάρκερ και Γιούργκεν Κλοπ.

09.03.2019 | 19:10

Τα... θαλάσσωσε στο Σαουθάμπτον η Τότεναμ, τεράστια ανατροπή για τη Νιούκαστλ

Την ευκαιρία στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να την πιάσει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας εφόσον πάρει το ντέρμπι με την Άρσεναλ έδωσε η Τότεναμ, που προηγήθηκε στην έδρα της Σαουθάμπτον με το 200ο γκολ στην καριέρα του Χάρι Κέιν αλλά ηττήθηκε 2-1 στο τελευταίο τέταρτο. Ανατροπή είχαμε και στο Νιούκαστλ, όπου η ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ βρέθηκε πίσω στο σκορ 2-0 από την Έβερτον αλλά το έκανε 3-2! Τεράστια και άνετη νίκη της Κάρντιφ επί της Γουέστ Χαμ, 100+1 γκολ για την Λέστερ ο Τζέιμι Βάρντι που πρωταγωνίστησε στο εντός έδρας ντεμπούτο του Μπρένταν Ρότζερς. Δεν φαίνεται να υπάρχει γυρισμός για την Χάντερσφιλντ.

09.03.2019 | 17:53

Πρέμιερ Λιγκ - 30η αγωνιστική (Ημίχρονα)

Τουλάχιστον ένα γκολ έχει σημειωθεί σε όλα τα απογευματινά παιχνίδια του Σαββάτου για την 30η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, με τον Χάρι Κέιν να σκοράρει για λογαριασμό της Τότεναμ εκείνο που τον ανέβασε στα 200 τέρματα στην καριέρα του.

08.03.2019 | 18:24

Ρόμα για να... ξεχάσει την Φούλαμ ο Ρανιέρι

Τον επόμενο σταθμό της προπονητικής του καριέρας βρήκε άμεσα μετά την απόλυσή του από την Φούλαμ ο Κλάουντιο Ρανιέρι, ο οποίος επέστρεψε στην Ιταλία για να αναλάβει τις τύχες της Ρόμα.

03.03.2019 | 16:54

Φούλαμ - Τσέλσι 1-2 (Ημίχρονο)

Δύο προβαδίσματα χρειάστηκε η Τσέλσι για να πάει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ, με την ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι να προηγείται εκτός έδρας της Φούλαμ με σκορ 2-1.

03.03.2019 | 15:25

Επιστροφή Κέπα στην εστία της Τσέλσι!

Μόλις ένα παιχνίδι κράτησε ο παραγκωνισμός του Κέπα από τον Μαουρίτσιο Σάρι, καθώς ο Ισπανός τερματοφύλακας βρίσκεται κάτω απ' τα δοκάρια της ομάδας του για το εκτός έδρας ντέρμπι του Λονδίνου με τη Φούλαμ. Βασικοί οι Γουίλιαν και Μπάρκλεϊ, στον πάγκο Νταβίντ Λουίζ, Κόβαστιτς, ο Σεσενιόν επέστρεψε στην 11άδα για τους «cottagers».