Teams » HUDDERSFIELD-TOWN

09.03.2024 | 16:32

Η Κάρντιφ άλλαξε το πρωτάθλημα: Αδιανόητη ανατροπή στις καθυστερήσεις επί της Ίπσουιτς! (vids)

Μία τεράστια νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει η Κάρντιφ, με την ομάδα του Δημήτρη Γούτα και του Μανώλη Σιώπη να επικρατεί με 2-1 της Ίπσουιτς, αλλάζοντας τα… δεδομένα του πρωταθλήματος. Ισοφάρισαν στο 94’ οι γηπεδούχοι, κέρδισαν στην τελευταία φάση του παιχνιδιού!

09.03.2024 | 16:25

Πάλι καλά που παίρνει τα πέναλτι ο Γκαρνάτσο...

Αν δεν ήταν ο πανούργος Αργεντινός για να στηθεί η μπάλα στο σημείο του πέναλτι δις κι αν η Έβερτον δεν αποδείκνυε τους λόγους που συνεχίζει να κινδυνεύει στα χαμηλά, η μέρα στο «Ολντ Τράφορντ» θα ήταν πολύ διαφορετική. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έφτασε στο 2-0 επί των «ζαχαρωτών» με δυο πέναλτι, παρουσιάζοντας κακή εικόνα στο μεγαλύτερο κομμάτι του ματς.

09.03.2024 | 16:08

Η Σίτι αποτίει φόρο τιμής στον Κλοπ και τις επικές «μάχες» με τη Λίβερπουλ (vid)

Αντιλαμβάνονται και στη γαλάζια πλευρά του Μάντσεστερ πως θα σημάνει τέλος εποχής το απόγευμα της Κυριακής στην τελευταία κόντρα του Πεπ με τον Κλοπ σε επίπεδο Πρέμιερ Λιγκ και η Σίτι ετοίμασε ένα υπέροχο βίντεο για να τιμήσει τον Γερμανό και τις εντυπωσιακές αναμετρήσεις με τη Λίβερπουλ τα τελευταία χρόνια.

09.03.2024 | 15:37

Το ημίχρονο των… πέναλτι: Πήρε δύο η Γιουνάιτεντ, ζήτησε ακόμη δύο για χέρι του Μικολένκο! (vids)

Απίθανο πρώτο ημίχρονο ανάμεσα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και την Έβερτον, με απόλυτους πρωταγωνιστές τον Γκαρνάτσο και τον Μικολένκο. Κέρδισε δύο πέναλτι ο πρώτος, έκανε… δύο ο παίκτης του Σον Ντάις, που δεν καταλογίστηκαν. Τέσσερις οι περιπτώσεις, τα δύο δόθηκαν και οι «κόκκινοι διάβολοι» προηγήθηκαν με 2-0!

09.03.2024 | 15:02

Το στατιστικό του Μπρούνο Φερνάντες: Σε πόσες ομάδες της Premier League έχει εκτελέσει πέναλτι;

Σκοράρει ξανά από το σημείο του πέναλτι ο Μπρούνο Φερνάντες, «πληγώνει» για πρώτη φορά στην καριέρα του με αυτόν τον τρόπο τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Πόσες όμως είναι οι ομάδες της Premier League, που τον έχουν δει να εκτελεί από τα «11» βήματα απέναντί τους;

09.03.2024 | 12:42

«Πέφτουν» οι υπογραφές και σχεδιάζει το μέλλον της Λίβερπουλ ο Έντουαρντς

Οι τελικές λεπτομέρειες του deal στο οποίο θα «πέσουν» οι υπογραφές, φέρονται ν' απομένουν προκειμένου να επιστρέψει ο Μάικλ Έντουαρντς στη Λίβερπουλ και να ξεκινήσει το σχεδιασμό για τη μετά – Κλοπ εποχή. Μαζί του θα βρίσκεται και ο Ρίτσαρντ Χιουζ [που αποχωρεί από την Μπόρνμουθ.

09.03.2024 | 11:07

«Θα έβαζε σε προτεραιότητα την Τσέλσι ο Τούχελ, αν... »!

Σενάριο έκπληξη έχει κυκλοφορήσει τις τελευταίες ώρες αναφορικά με μια πιθανή νέα συνεργασία της Τσέλσι με τον Τόμας Τούχελ απο το καλοκαίρι! Ο Ποτσετίνο, ο... εγωισμός του Μπόελι, αλλά και η αγάπη του κόσμου των «μπλε» προς τον Γερμανό για όσα είχε προσφέρει το 2021.

09.03.2024 | 10:05

Τι έχουμε δει απ' αυτούς τους δυο: Το «ευχαριστώ» της Πρέμιερ σε Κλοπ και Πεπ (vid)

Είναι η τελευταία φορά που τους βλέπουμε αντιμέτωπους στην Πρέμιερ Λιγκ. Και η περίσταση είναι τέτοια που η Πρέμιερ Λιγκ θέλησε να πει το δικό της «ευχαριστώ» στους δύο ανθρώπους που άφησαν το στίγμα τους και «υπέγραψαν» μερικές από τις πιο συναρπαστικές σεζόν σε ολόκληρη την ιστορία του πρωταθλήματος.

08.03.2024 | 23:59

«Θέλουμε… Premier League»: Νίκη οκταετίας για τη Λιντς, στο -2 από τη Λέστερ και περιμένει! (vids)

Μία πολύ μεγάλη νίκη πανηγύρισε η Λιντς επί της φορμαρισμένης, Σέφιλντ Γουένσντεϊ, εκτός έδρας, με τα «παγώνια» να πετυχαίνουν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και να επικρατούν με 2-0. Μπάμφορντ και Νιόντο διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα, στο -2 το σύνολο του Φάρκε από τη Λέστερ, έστω και με ματς παραπάνω. Θέλουν πολύ να επιστρέψουν στην Premier League, πέρασαν από αυτό το γήπεδο, για πρώτη φορά μετά από οκτώ χρόνια!